Keksiukai su juodaja arbata


Kažkurį yprastai tamsų ir lietingą vakarą įsižiebė Noriu kąnors iškepti idėja. Tądien buvau nusipirkusi naują žurnalą apie maistą, tad traukiau jį iš tašės ir sklaidydama puslapius aptikau pyrago su Earl Grey'jumi receptą. Kažkuo patraukė ta mintis, kad arbatos skonis turėtų labai puikiai derėti kartu su trapia, truputi sviestine pyrago tešla ir pasižaisti pasirodė visai įdomu. 
Su šiokiais tokiais pakeitimais pyragas pavirto į keksiukus, o pastarieji labai greit pavirto į trupinius, nes pasirodė tikrai skanūs ir tinkami žiemos vakarui, švelniai kardamoniniai, truputi birūs ir sviestiniai.

Prireiks:
(~15 keksiukų)
100 ml pieno
1 Earl Grey (ar kitos) juodosios arbatos pakelio 
8 kardamono ankščių
175 g sviesto (kambario temperaturos)
175 g. rudojo cukraus
3 kiaušinių
175 g miltų
1 šaukštelio kepimo miltelių
saujos šilauogių

Orkaitę įkaitinti iki 180 laipsnių.
Pieną kart su arbatos pakeliu bei sutraiškitomis kardamono ankštimis užkaisti mažame puode. Kai šis pradės garuoti, ugnį išjungti ir palikti pastovėti (~20 min), kad arbatos skonis gerai įsigertų. 
Inde cukru gerai išsukti su minkštu sviestu. Po vieną, gerai išplakant sumušti kiaušinius. Ten pat per sieteli perkošti pieną, išmaišyti. Miltus sumaišyti su kepimo milteliais bei druska ir įsijoti į drėgnąją masę. Viską lengvai išmaišyti, kartu įmaišyti ir šilauoges.
Tešlą padalinti į keksiukų formeles ir kepti apie 20 minučių.

Taip pat iš porous šaukštų cukraus pūdros ir arbatinio šaukštelio labai labai stipirios juodosios arbatos užsimaišiau graistą, kurio tiesiog apšlakščiau ataušusius keksiukus.

 

Komentarai