Veganiški šokoladiniai putėsiai


Kažkada kažkur nugirdau, jog skystis nuo koncervuotų avinžirnių (jis dar vadinamas aquafaba), jį plakant, putoja ir standėja tarsi kiaušinio baltymas. Skambėjo truputi nerealiai, bet su maistu juk dažnai taip būna! Vis pagalvodavau apie tai, kol pagaliau prisiruošiau išbandyti. 
Nors nesu veganė ir grietinėlė šiaip jau manęs negąsdina, bet indelis jos pakeistas į galima sakyti vandenį skambėjo laaaabai gerai. Visi patenkinti, ir aš ir mano sąžinė.
Putėsiai (arba musas) gavosi lengvi kaip debesėlis, tikrai neeilinis desertas. O ir eksperimentuoti labai patiko. Smagiausia dalis, kai nežinai kas gausis ir ar gausis, paragauti tą pirmąjį kasnelį ir suprasti, kad taaaip, pavyko!

Prireiks:

  • 200-250ml. vandens nuo koncervuotų avinžirnių (man prireikė beveik 2 skardinių)
  • 100 g. gero (72 %) juodo šokolado
  • 1/2 šauštelio vanilės ekstrakto
  • šaukštelis chai arbatos prieskonių (pasirinktinai, galima nedėti nieko, arba truputi cinamono, kardamono ar čili pipiro)

Avinžirnių vandenį plakti elekriniu mikseriu kol susidarys standžios putos. Tai užtruks 5-10 minučių. 
Šokoladą ištirpdyti virš garų vonelės, supilti vanilės ekstraktą ir į jį palengva įmaišyti trečdalį putų. Kai šios bus daugmaž įsimaišiusios, sudėti likusias putas ir vėl labai palengva jas įmaišyti, kol masė taps vientisa. Jei indo su putomis apačioje liko truputi vandens, jokiu budu jo nepilti į šokoladą. 
Putėsius padalinti į indelius ir dėti į šaldytuvą porai valandų, kad sutvirtėtų.

Komentarai