Humusas su kalendromis ir laimu


Man rodos kažkada jau buvau minėjus apie vakarienes, kurias karts nuo karto suruošiu draugams. Geriausios būna tos, kai stalas tampa per mažas nuo mažų lėkštelių kiekio ir kai savo lėkštę gali susikomponuoti pats sau. Tada vakarienė tampa gyva, visi dalinasi maistu, šnekasi, o ir man netenka kaip pelenei praleisti pačio veiksmo virtuvėje. 
Šiaip stengiuosi sugalvoti kažkokią "temą" maistui. Labai patinko vidurio rytai: mažų lėkšteliu konceptas tiesiog sutvertas tam. Galbūt prisiruošiu kada ir kaip reikiant aprašyti vieną tokią vakarienę. O kolkas vienas receptas, be kurio neapsieina nė vienas panašus vakaras - humusas (dažnai vis kitoks, kad į temą būtų...). Iš kelių pažįstamų esu girdėjus, kad pagaminti tikrai skanų ir subalansuotą humusa atrodo kaip misija neimanoma, o aš niekaip tuo negaliu patikėti... Man tai kaip du kart du. Niekad nieko nematuoju, bet tos proporcijos visad gaunasi teisingos. 
Vienas dalykas su kuriuo stengiuosi būti atsargi yra tahini. Šiuo metu turiu indelį labai švelnaus, kurio į skardinę avinžirnių humusui dedu šaukštelį su puse, kai ankstesnis mano tahini stiklainiukas buvo tikrai stipresnio skonio ir įdėjus daugiau nei šaukštelį nebejausdavai nieko kito kaip tik tahini... 

Beje, kalendra ir laimas tiko nuostabiai - buvo į temą, nes gaminau vietnamietiškas salotas su grilintu marinuotu tofu. Salotų receptas truputi primena šį, bet užpilas yra visiškai kitoks. Nebespėjau nufotografuoti, prižadu kada kitam kartui!


Humusui prireiks:

  • 1 skardinės koncervuotų avinžirnių
  • 1 mažos česnako skiltelės
  • 1/3 laimo
  • 1 šaušktelio tahini pastos
  • maždaug 4 šakelių žviežios kalendros
  • 1/2 šaukštelio garam masala prieskonių (arba malto kumino)
  • 1 šaukšto alyvuogių aliejaus
  • žiupsnelio druskos
  • šviežiai maltų pipirų
Nuo koncervuotų avinžirnių nupilti pusę skysčio, likusį skystį kartu su avinžirniais supilti į maisto smulkintuvą. Ten pat sudėti visus likusius produktus ir viską gerai sutrinti iki vientisos masės. Jei norisi ryškesnės humuso tekstūros, trinti pulsuojančiai, trumpai, kol viskas daug maž susimaišys. Jei norisi švelnesnio humuso, trinti ilgiau ir pastoviai. Taip pat, jei humusas sunkiai trinasi ir atrodo labai sausas, įpilti kelis šaukštus vandens ir trinti toliau.
Skaniausia valgyti su daržovių (morkų, salierų...) šiaudeliais arba duonos lazdelėmis ar pita, naan duonelėmis. Galima tepti ir ant sumuštinių!Komentarai